همه چیز درباره عرق شنبلیله

عرق شنبلیله ( طبیعت گرم )

بر طرف کننده قند خون، ضد لاغری، اشتها آور، جلوگیری از ریزش مو

نحوه استفاده : بعد از هر غذا نصف استکان

نام لاتین Fenugreek

همه چیز درباره عرق شنبلیله

شنبلیله سبزی اصلی قورمه سبزی، غذای مطبوع ایرانی است. این گیاه در نواحی مختلف ایران، هند، ایتالیا و اسپانیا می روید. شنبلیله دارای مواد چرب و مواد نشاسته ای، مواد ازته، مواد فسفره و مادهای بنام گونل لین می باشد.

تحقیقات جدید نشان داده است که شنبلیله دارای اسید نیکوتینیک یا نیاسین که و تامین B۳ نیز نامیده می شود، می باشد. این ویتامین عامل جلوگیری کننده از بیماری پلاگرا می باشد و همچنین اثر گشاد کننده عروق را نیز درا است.

یکی از دانشمندان با تحقیقات زیادی که روی شنبیلیه انجام درد دریافت که شنبلیله در رفع سل استخوانی اطفال بسیار موثر است. شنبلیله در طی قرون گذشته در ایران برای بسیاری از بیماریها مصرف می شده است. برای این منظور حتی از دانه شنبلیله استفاده شده است و بیماریها سریعا بهبود پیدا می کند.

شنبلیله چون دارای مواد فسفره، آهن، از ته و پاستازهای مختلف می باشد تقویت کننده لوزالمعده نیز می باشد و بنابر این دستگاه هاضمه را بکار انداخته و لاغری های مفرط را از بین می برد.

شنبلیله بطور کلی شفادهنده بیماریهای روحی و جسمی است و حتی اثرات مفیدی در اشخاص مبتلا به مرض قند و سل ریوی و استخوانی درد. در قدیم شنبلیله برای مداوای بیماری قند بکار می رفته است دانه شنبلیله با این همه خواص مفید دارای بوی ناپسند است بنابراین برای استفاده از آن دانه در شده آنرا با مواد معطر باید مخلوط نمود که بوی بد آن را تا اندازه ای برطرف کنند.

عکس دانه شنبلبه

همه چیز درباره عرق شنبلیله

خواص عرق شنبلیله

1) شنبلیله کاهش دهنده قند خون میباشد کسانی که مبتلا به دیابت می باشند می توانند روزانه ۳ استکان عرق شنبلیله استفاده کنند

2) همچنین چربی خون را نیز کاهش می دهد

3) خوردن یک استکان عرق آن باعث استحکام پیازچه مو می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
مقایسه